O mistrzostwach

Akademia Sorobanu wspólnie z Mazowieckim Oddziałem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki zaprasza do udziału w niezwykłym konkursie Flash Anzan.

Flash Anzan to japońska konkurencja polegająca na pamięciowym dodawaniu/odejmowaniu pojawiających się na ekranie komputera liczb. Pozornie wydaje się, że nie jest to trudne. Sęk w tym, że liczby pojawiają się w różnym tempie. Mogą one pojawiać się tak szybko, że człowiek nie nadąża z ich dodawaniem. I tu jest właśnie pole do treningu. Na ile szybko dasz radę dodawać wyświetlające się liczby? Czy zechcesz podnieść rękawicę i zmierzyć się z innymi osobami?

Pewnie masz obawy, bo być może nigdy nie próbowałeś w ten sposób liczyć. Doskonale to rozumiemy. Dlatego przygotowaliśmy opcję treningową. Pomoże Ci ona nabrać wprawy i gdy będziesz już gotowy, to wziąć udział w zawodach.

A tu film, na którym można podziwiać sprawność obliczeniową prof. Naofumi Ogasawara ze szkoły Ishido-Shiki. Pan Ogasawara w 2012 roku zadziwił świat i został mistrzem świata Flash Anzan.