Zasady konkursu

Kiedy odbędzie się konkurs?

Mistrzostwa Flash Anzan będą odbywać się w formie online w dniach od 11 listopada 2020 do 30 kwietnia 2021. Dlaczego to aż 5 miesięcy? Już tłumaczymy. Flash Anzan to konkurencja mało popularna w naszym kraju. Dlatego w terminach trwania konkursu przewidzieliśmy czas na trening, na rozwój umiejętności rachunkowych. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w liczeniu Anzan, to za pośrednictwem naszej platformy konkursowej będziesz mógł nauczyć się liczenia tą metodą. Gdy już osiągniesz zadowalające rezultaty, to wtedy możesz zgłosić swój wynik do konkursu. A ponieważ w Polsce mało kto potrafi tak liczyć, to masz duże szanse znaleźć się na podium.

Co jest potrzebne, by wziąć udział w konkursie?

W zasadzie  to wystarczy nowoczesna przeglądarka internetowa i urządzenie z dostępem do internetu. Rekomendujemy przeglądarki Firefox i Chrome. Zrobiliśmy wszystko, by na nich platforma konkursowa działała bez zarzutu. Platforma konkursowa dostosowana jest do urządzeń mobilnych. Możesz więc wziąć udział w konkursie gdziekolwiek jesteś: w domu, w samochodzie, w autobusie, w kolejce do sklepu itp. Wystarczy chwila wolnego. Logujesz się do platformy i liczysz.

Na czym polega konkurs

Platforma konkursowa posiada 3 moduły: Nauka, Zawody i Ranking.

Moduł Nauka  służy do ćwiczenia umiejętności obliczeń pamięciowych. Umożliwia ćwiczenie dodawania liczb zgodnie z Etapami jakie przewiduje konkurs. Będą one kolejno odblokowywane zgodnie z harmonogramem konkursu. Najpierw będziesz ćwiczył w trybie 5 liczb, potem 8 liczb, a na końcu 10 liczb. Ćwiczysz ile chcesz i gdzie chcesz. Im więcej, tym lepiej dla ciebie.

Moduł Zawody będziesz uruchamiał zawsze wtedy, gdy będziesz chciał znaleźć się w rankingu konkursowym. Do rankingu możesz trafić, jeśli podasz trzy razy pod rząd prawidłowe sumy pojawiających się liczb. Możesz uruchamiać moduł Zawody ile razy chcesz (w terminach określonych regulaminem), ale do rankingu trafia tylko Twój najkrótszy czas. Na wpisanie prawidłowego wyniku masz tylko od 3 do 5 sekund (w zależności do Etapu konkursu). Szczegóły dodawania czasu rankingu określa Regulamin.

Moduł Ranking umożliwia poznanie najkrótszych czasów uczestników konkursu w poszczególnych konkurencjach. Po zakończeniu danego etapu będziemy pokazywali wyniki. Dzięki temu modułowi dokonamy też końcowej klasyfikacji sumując najkrótsze czasy wszystkich uczestników.

 

Instrukcja rejestracji i obsługi platformy konkursowej