Mistrzostwa 2021

O Mistrzostwach

Kiedy w 2014 roku organizowaliśmy w naszej szkole mistrzostwa w obliczeniach na sorobanie, nie przypuszczaliśmy, że będą kolejne edycje. Jednak z biegiem czasu soroban staje się coraz popularniejszy i osób liczących na tym przyrządzie przybywa. Cieszymy się z tego tym bardziej, że mamy w tym swój skromny udział. Rok 2020 okazał się trudny dla wszystkich z powodu COVID. Ze względu na sytuację w kraju, nie udało nam się zorganizować mistrzostw. W tym roku podjęliśmy się ich organizacji na nowych zasadach, mając nadzieję, że formuła ONLINE pozwoli na udział w zawodach większej liczbie osób.

Z radością informuję, że  VII Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie znalazły się na liście konkursów wiedzy Kuratorium Oświaty w Warszawie. W związku z tym zdobycie jednego z trzech pierwszych miejsc przez uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej  jest punktowane przy rekrutacji do szkoły średniej. Bardzo nas to cieszy.

Zapraszamy do udziału w konkursie liczących na sorobanie: dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy do zmierzenia się z umiejętnościami innych oraz z własnymi słabościami. Niech chęć wygrania nie przysłoni nam okazji do dobrej zabawy. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21 maja 2021r.

Już teraz życzę wszystkim uczestnikom konkursu sukcesów i oczywiście zwycięstwa

Emilia Kowalczyk-Rumak

Dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie